Inwestowanie w nieruchomości

Rosnąca inflacja i niepewny rynek nieruchomości w Polsce sprawia, że nasi rodacy coraz częściej chcą inwestować za granicą. Sprzyja temu dobra sytuacja na rynkach w ciepłych krajach oraz możliwość zakupu mieszkań bez konieczności posiadania obywatelstwa. Nic zatem dziwnego, że inwestycje w Hiszpanii cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Jednak czy jest to dobry pomysł, by kupować mieszkania Alicante bez znajomości miejsca i mieszkania 2500 kilometrów dalej? Sprawdźmy to!

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii od zawsze były obiektem marzeń Polaków. Kto nie myślał o przeprowadzce na Półwysep Iberyjski, gdzie pogoda zawsze dopisuje i nawet zimą można chodzić w krótkim rękawie? Niewiele osób się decyduje na stałą zmianę zameldowania, ale wiele ryzykuje, sięgając po apartamenty w Hiszpanii.

Dla siebie czy na wynajem?

Jedni kupują dla siebie, niczym dobra lokata – przecież cena za metr kwadratowy nie będzie spadać. Warto natomiast zainwestować gotówkę, skoro z dnia na dzień złotówka robi się coraz słabsza.
Są też osoby, które inwestują z myślą o stałym zarobku. Apartamenty Hiszpania cieszą się popularnością przez wiele miesięcy w roku. W odróżnieniu od na przykład rynku apartamentów w polskim pasie nadmorskim, gdzie sezon trwa zaledwie trzy miesiące! Posiadanie własnego lokum, które jest wakacyjnie wynajmowane, może dać dodatkowe źródło dochodu.

Mieszkania Alicante – czy warto zainwestować w tym miejscu?

Gdy już myślimy pod kątem inwestycyjnym, aby sama nieruchomość nie kosztowała majątku, a przez długi czas przyciągała chętnych turystów, trzeba spojrzeć strategicznie na mapę Hiszpanii. Im bardziej na południe, tym więcej dni słonecznych. To natomiast przekłada się na przedłużenie sezonu. Ważnym elementem jest też komunikacja – dostęp mieszkania Alicante do lotniska, kolei czy autostrad w okolicy. Jeżeli do tego dodamy piękne plaże, mamy receptę na sukces. Chcąc inwestować w Hiszpanii, trzeba przeanalizować każdy, nawet najdrobniejszy element. Jednak patrząc na tę prowincję, otrzymujemy wszystko i.. jeszcze trochę. Alicante to piękna okolica, która z jednej strony ma dostęp do morza i pięknych plaż. Z drugiej leży u stóp skalistego wzniesienia, które przyciąga także osoby chętne na aktywne spędzanie czasu.
Zatem zadajmy sobie pytanie – czy apartamenty w Hiszpanii to Twój sposób na inwestowanie?