Zwiększające wartość luksusowe nieruchomości w Hiszpanii

Kto z nas nie chciałby posiadać nieruchomości w Hiszpanii z pięknym widokiem na wodę? W miejscu, gdzie słońce świeci przez większość czasu, dojście do morza zajmuje pięć minut. Warto wiedzieć, że luksusowe nieruchomości w Hiszpanii co roku zwiększają swoją wartość. Nie straszne im są różnej maści kryzysy, takie jak na przykład pandemia. Jest to więc inwestycja swoich pieniędzy w piękne mieszkanie lub dom. Można kupić domy w Hiszpanii za określoną cenę, które po kilku latach będą warte więcej niż początkowo. Dodatkowo, gdyby był to dom na wakacje, w trakcie innych miesięcy można śmiało taki dom wynajmować, przez co pojawi się kolejne źródło dochodów. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre pod względem ekonomicznym.

Nieruchomości na wyspach

Jak możemy się domyślić domy w Hiszpanii na sprzedaż nie należą do najtańszych. Na wyspie Baleary ceny mieszkań są najwyższe. Majorka czy Ibiza nie posiadają najwyższych cen, co jest lekkim zaskoczeniem. Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o cenę za metr kwadratowy jest Formentera i wynosi 7.643 euro.

Najbardziej poszukiwane i pożądane

Gdy myślimy Hiszpania, to pierwsze z czym się kojarzy, to słońce, a jak słońce to i plaża. Milionerzy i miliarderzy szukają nieruchomości w Hiszpanii właśnie w linii plaży. Dostępność zabudowy z przyczyn naturalnych jest ograniczona, dlatego ceny takich nieruchomości są bardzo wysokie. Jednak deweloperów to nie odstrasza. W Costa del Sol powstało wiele apartamentów prawie nad samym brzegiem morza. Najdroższe nieruchomości w Esteponie zaczynały swoją cenę od 1.980.000 euro za trzy sypialnie, a kończyły pięcioma milionami euro za penthouse z czterema pokojami.