Zróżnicowane domy w Hiszpanii

Coraz więcej osób decyduje się na luksusowe nieruchomości w Hiszpanii. Pogoda i klimat sprawiają, że coraz więcej osób na stałe decyduje się na zamieszkanie w tym pięknym kraju. Mówimy też przecież o jednym z najbardziej rozwiniętych krajów świata. Jednak taki zakup wiąże się z gigantycznymi kwotami. Istotne w tym momencie jest pytanie: czy lepiej wybrać domy w Hiszpanii wolnostojące czy szeregowe? Co opłaca nam się bardziej?

Zalety domu wolnostojącego

Największym plusem takiego domu jest przede wszystkim przestrzeń. Możemy rozplanować sobie naszą działkę bez zbytniego oglądania się na sąsiadów. Domy na sprzedaż w Hiszpanii to przede wszystkim te wolnostojące. Hiszpanie to zazwyczaj żywiołowi ludzie, którzy cenią sobie komunikację i wspólne spędzanie czasu. Wieczory jednak wolą spędzać w spokojnym zaciszu. Dom szeregowy wiąże się z nieustannymi rozmowami sąsiadów, ich imprezami i głośnymi dziećmi.
Możemy postawić na ogromny ogródek, co nie jest oczywiste w przypadku szeregówek. Możemy również zbudować ogromny garaż na parę samochodów, a nie tylko na jedno. Co najważniejsze – wybieramy aranżację we własnym zakresie. W Hiszpanii domy szeregowe muszą być dobrane według klucza.

Zalety domu szeregowego

Mnóstwo osób nie chce jednak odcinać się od ludzi i pragnie nieustannego „dziania się”. Z domami szeregowymi jest to prostsze, a przede wszystkim – niedrogie. Inwestycje w Hiszpanii nie należą do tanich, a klasyczna szeregówka sprzedawana jest zazwyczaj w niższych cenach. Tańsze jest również samo utrzymanie takiego domu. Wpływa na to powierzchnia użytkowa czy oszczędność energii na izolacji, dzięki wspólnym ścianom.
Domy szeregowe najczęściej znajdują się w najlepszych lokalizacjach. Umiejscowione są zazwyczaj blisko centrum. Bungalow Hiszpania często wiąże się z obrzeżami miasta, gdzie ciężko dojechać na własną rękę. Wielu ludzi przekonuje też wtedy bezpieczeństwo. Z sąsiadami zawsze łatwiej uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Co prawda to jeden z bezpieczniejszych krajów Europy, ale wciąż lepiej nie ryzykować.